top of page

Професійний досвід

  • з 2018 – приватна психологічна практика

  • з 2019 – практико-орієнтоване викладання, тренінги, супервізії

  • 2020 – 2022 – головний психолог Дитячого реабілітаційного центру ім. Бориса Літвака, психолог амбулаторного прийому, пато- і нейродіагност

  • 2018 – 2020 – корекційний психолог-педагог, там само

 

Фахові об’єднання

 

Освіта

2011 – 2015 – Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, юрист.

2016 – 2020 – Одеський національний медичний університет, практичний психолог.

2018 – 2019 – Спеціалізація з екзистенційного психологічного консультування, Українська асоціація екзистенційної психології та психотерапії.

2019 – 2020 – Навчання у програмі «Мішені психотерапії».

2020 – Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, нейропсихолог.

2021 – 2022 – Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, магістратура з психології.

2021 – 2022 – Короткострокова травматерапія в методі Somatic Experiencing, робота з шоковою травмою та ПТСР за Пітером Левіним, International University of Psychotherapy, Trauma Therapy and Embodiment Practices.

2023 – Базовий курс логотерапії та екзистенціального аналізу Віктора Франкла. Українська Асоціація Логотерапії та Екзистенційного аналізу, Інститут Віктора Франкла (США).

2023 – Навчання в Українському психотерапевтичному університеті за напрямом психоаналіз.

2024 – Психологічна допомога військовослужбовцям та їх близьким. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, HUBZ Inform. 

Документи на GoogleДиск

У 2016 році, на другому курсі медичного університету, я почала психологічну практику на волонтерських засадах. 

З того часу на моєму шляху зустрілись вчителі та терапевти, професіонали, які допомогли мені оформитись як особистість і психолог-практик, визначити для себе гуманістичний підхід та цінності, сформувати структуру діяльності та інструментарій. Завдяки їм я не вмію бути байдужою як людина і терапевт. Найкращим інструментам роботи мене навчили від серця, і я продовжую цю традицію, допомагаючи колегам, створюючи проекти для психологів та відкриті матеріали для всіх.

 

На третьому курсі мали читати предмет «Пато- і нейропсихологія», але читали лише патопсихологію. Зацікавившись загубленим предметом я захопилася ним поки не пройшла його від теорії функціональних систем і будови мозку до синдромів при різних мозкових ураженнях. Згодом це дало добре підготовлений старт для відкриття нейропсихологічного напрямку в реабілітаційному центрі, та освоєння напрямку травматерапії, вивчення механізмів нейрофізіології та терапії психічної травми.

 

Інтегративний підхід у практиці сформувала завдяки курсу «Мішені психотерапії», на якому працюю дотепер, доповнюючи інструментами на різних спеціалізаціях.

Моє знайомство з травматерапією почалося з конференції «Шлях до зцілення» для воїнів АТО 2018 р., куди я прийшла волонтеркою. Німецька травматерапевтка Сабіна Шонвальдер у доповіді про психічну травму сказала те, що важливо усвідомити для початку зцілення: «це не ти ненормальний, це те, що з тобою відбулось  ненормально» – і це перевернуло мій світ. Далі було отримання діагнозу кПТСР, який, як виявилось, тривав багато років до цього, і п'ять років терапії, які допомогли налагодити практичне побутове та соціальне життя, повернути собі тіло та чутливість, відновити довіру до світу і людей, упорядкувати пам'ять, інтегрувати досвід, освоїти нові навички для життя, вирости як особистість, і згодом перетворити власну історію травми в ресурс, визначивши цей напрям як провідний у власній практиці.

Клінічний практичний досвід отримала в Дитячому реабілітаційному центрі ім. Бориса Літвака (відомому в усьому світі як «Будинок з янголом», що займається реабілітацією дітей з порушеннями розвитку, розташований в Одесі по вул. Пушкінській, 51), працюючи у 2018 – 2020 психологом, у 2020 – 2022 –  головним психологом.

За цей час пройшла шлях від корекційної практики до створення нової системи напрямків психолого-педагогічної реабілітації.

Працюючи корекційним психологом з дітьми від 1 року (ДЦП, ЗПР, ММД, СДВГ, РАС, с-м Дауна та ін.) проводила лекції на базі центру, а також річний щотижневий навчально-практичний курс Монтессорі-терапії для психологів-педагогів. Створила авторські методичні і дидактичні матеріали для занять з дітьми, які назавжди у вільному доступі за посиланням разом з іншою корисною літературою:

Бібліотека матеріалів для корекції дітей

Влітку 2020 року я майже переходила у приватну практику коли мені запропонували посаду, яка давала можливість щось змінити у системі реабілітації дітей. Я прийняла рішення лишитись і зробити все можливе, і наступні роки стали одними з тих сторінок життя, які настільки сповнені сенсом, що змінюють тебе і світ назавжди.

 

У 2020 – 2022 рр. було сформоване психолого-педагогічне відділення, клаптик мого серця. Створено нову систему психолого-педагогічних напрямків реабілітації, в центрі з’явились нові послуги: амбулаторний діагностико-консультативний прийом дітей, психолого-педагогічна і нейропсихологічна діагностика та корекція, сімейне консультування та терапія, індивідуальна та групова психологічна корекція, поведінкова корекція. Відділення розташувалось у власному великому корпусі, спроектовано та обладнано нові зали та кабінети, кількість психологів зросла з 10 до 50, відкрились відвідування за благодійним внеском для одеситів. Для підтримки фахівців та профілактики вигоряння – індивідуальні та групові супервізії, інтервізії, ресурсні групи для співробітників, щотижневе навчання за кожним напрямом, Школа для співробітників (курси, лекції та тренінги на базі центру).

 

Паралельно вела в центрі амбулаторний діагностико-консультативний прийом дітей з 1 місяця до 18 років, проводила психолого-педагогічну (патопсихологічну) та нейропсихологічну діагностику, консультування.

Близько трьох років щотижня проводила навчання психологів різних напрямків.  2021 р., Подяка Прем’єр-міністра України.

Вебінар про психолого-педагогічні напрями дитячої корекції, абілітації, реабілітації. Структура та зміст роботи за кожним напрямом, література і методичні матеріали для роботи, варіанти ведення документації

241463539_3072067023028646_1246061895251123526_n.jpg
upl_1634482366_322824_hgk7q.jpg
upl_1643254945_322824_devwn.jpg
upl_1643252436_322824_1ca7t.jpg
bottom of page